Discover the Rotary with us...

Contact Us
  • Facebook
  • Instagram

Find a workshop speaker for your club...

Contact Us
  • Facebook
  • Instagram
Brian%20profile%20pic%20speaking_edited.

Toastmaster    since 1990

Rotarian  since 1992

Brian Hodgson, MS2, ATMS

Rotary Liaision Officer

First joined a speaking club in the UK in 1979.

A member of Toastmasters Clubs in London , Sydney and Hong Kong.

Joined Victoria Toastmasters Club in 1990. Past President and Area Governor .

 

Joined the Rotary Club of Kowloon Golden Mile in 1992.

Held various director roles and Board member for the past 15 years. Currently Youth Services Director.

WhatsApp Image 2020-09-22 at 11.35.53.jp

Toastmaster   since 1994

Rotarian since 2009

Alex C H Lai, DTM

Rotary Liaision Officer

Joined Toastmasters Club in January 1994 and joined Dynamic Toastmasters Club in May 1996 as a Charter Member and became the President in 2006-07 and currently the Vice President Membership of Dynamic Toastmasters Club.

Joined Rotary Club of Tsim Sha Tsui in August 2009 and became the President in 2011-12 and 2012-13 and currently the Chair, Public Image Committee of Rotary Club of Tsim Sha Tsui.

WhatsApp Image 2020-10-03 at 00.39.26.jp

Toastmaster    since 2002

Rotarian  since 2012

KF Tam, DTM

Rotary Liaision Officer

Joined Toastmasters Club in 2002 as a Founding Member of Oasis Toastmasters Club and became the President of Oasis Toastmasters Club in 2005-2006, President of GAP Toastmasters Club in 2015-2016, Area Governor 2007-2008 and Division K Governor 2008-2009 

 

Joined Rotary Club of Tai Po in 2012 and became the President in 2019-2020 and currently the Director and Chair, Public Image Committee of Rotary Club of Tai Po

WhatsApp Image 2020-10-14 at 17.13.44.jp

Toastmaster   since  2001

Rotarian since  2005

Agnes Lau, DTM

Rotary Liaision Officer

Joined Dynamic Toastmasters Club in 2001. Area Governor 2011-2012 . President of Dynamic Toastmasters Club 2017-2018. Attained Distinguished Toastmaster in 2020.

Joined Rotary Club of TST in 2005. Became President in 2009-2010. Deputy District Secretaries 2010-2011, 2015-2016. Deputy Assistant Governor 2019-2020. Held various director roles and currently Community Service Director of Rotary Club of TST.